TermoProm

Услуги

Розрахунок ІТП, ЦТП

Розрахунок індивідуального теплового пункту – відповідальна інженерна задача, яка повинна виконуватися тільки кваліфікованими фахівцями. Правильне виконання розрахунку, з подальшим впровадженням проекту дозволить забезпечити надійну роботу систем гарячого водопостачання, опалення, вентиляції та інших застосувань – наприклад, технологічних потреб і виробничих процесів (з підготовкою, застосуванням, використанням пара, масла, харчових продуктів). 

Розрахунок ІТП, ЦТП

Замовте послугу "Розрахунок ІТП, ЦТП" прямо зараз!

В Україні ІТП, ЦТП найбільш популярні в комунальній сфері енергетики, т. д. Житлові будинки та громадські будівлі. Завдяки можливості точного регулювання, а також застосування енергоефективних рішень, такі теплові пункти дозволять знизити витрати на теплопостачання. Детальніше про технології та обладнанні, яке закладається під час того, як проводиться розрахунок центральних теплових пунктів, описано нижче.

 

Максимально ефективні рішення

При підборі обладнання, яке буде встановлено в тепловому пункті, необхідно виходити із завдання, яку він повинен виконувати. Так, перш за все на конструкцію ІТП, ЦТП, а також їх розцінки, впливають теплове навантаження, температурний графік, гідравлічний режим, типи теплоносіїв, їх робочі параметри і інші фактори. Розглянемо докладніше, яке обладнання входить до складу системи теплопостачання, і як правильно виконувати розрахунок ІТП або ЦТП.

  1. Теплообмінники. Один з найбільш відповідальних вузлів (можна замовити у нас), який дозволяє передати певну кількість тепла від гріючої середовища до нагрівається. В якості теплоносія виступають різні рідини (вода, масло, кислоти, сироп), так і парові фази (водяний і ін.), В залежності від місця установки і застосування теплопункту. Конструкція теплообмінного обладнання суттєво впливає на його вартість, тому при розрахунку особливу увагу слід приділяти гідравлічним опорам, відповідності теплових навантажень, коректності температурного графіка, а також вибирати апарат з можливо великим запасом поверхні (не для всіх режимів). Критичними показниками є також підбір матеріалів пластин, ущільнень, варіантів виконання патрубків, рами, і багатьох інших нюансів, які впливають на ціни обладнання.

  2. Насосна група, яка підбирається в залежності від побажань замовника. Так, оптимальним є розрахунок індивідуальних теплових пунктів з насосами, які оснащені функцією частотного регулювання. Ця енергоефективна технологія дозволяє встановлювати необхідне навантаження на вал насоса, в залежності від потреб. Крім економії електроенергії, також продовжується ресурс роботи. При виборі показників роботи насосів, важливо правильно підібрати натиск і витрату теплоносія, оскільки розрахунок ЦТП включає і облік характеристик рідини, яка буде перекачуватися насосами. Так, необхідно вибрати оптимальну конструкцію – оскільки для різних завдань застосовуються різні типи насосів (циркуляція, підживлення, підвищувальні установки і т. Д.). Всі ці параметри впливають на вартість пристроїв, їх продуктивність, подальші витрати на обслуговування.

  3. Регулююча і запірна арматура. З огляду на, що сьогодні існують суворі норми і вимоги енергозбереження, впроваджується велика кількість арматури, яка дозволяє економно витрачати теплоносій і знижувати витрати на теплопостачання, при цьому гарантуючи, що надаються послуги належної якості. Регулятори тиску та температури, реле тиску (як правило, в якості датчиків сухого ходу) необхідно підбирати з урахуванням гідравлічного режиму системи, температурного режиму і робочих параметрів теплоносія. При розрахунку інженерних систем важливо також враховувати максимальні робочі параметри трубопроводів, які встановлені в будівлі (відповідні пристрої можна замовити у нас).

  4. Щит управління. В Україні такі рішення поставляються в зібраному вигляді, з обов’язковим захистом від попадання пилу і вологи. Автоматика, яка дозволяє контролювати, регулювати, управляти потоками теплоносія без участі людини – встановлюється в окремій шафі. Як правило, в нього входить контролер, можлива також віддалена диспетчеризація через Інтернет (ціна такого варіанту буде вищою). Це дозволяє скоротити витрати на персонал, оскільки для контролю роботи досить одного диспетчера, який може керувати великою кількістю однотипних ІТП, ЦТП з одного комп’ютера. Особливо популярний такий варіант в Києві, де багато житлових комплексів. Параметрами таких комплексів можна керувати віддалено, з урахуванням погодних умов в даний момент часу. Ще однією перевагою є своєчасне виявлення неполадок і швидке реагування на нештатні ситуації, що дозволяє оперативно їх усувати, і відновлювати працездатність в найкоротші терміни.

 

Втілення розробленого рішення

Після закінчення розрахунку, інженери компанії Термопром (Київ) нададуть повні технічні характеристики обраних компонентів, а також креслення із зазначенням всіх габаритних розмірів. Пропоновані нами пристрою, які закладаються в проектну документацію, схвалені для використання теплопостачальними організаціями. Це є суттєвою перевагою при виборі монтажної організації або ж кінцевого постачальника обладнання.

Якщо Вам потрібно виконати розрахунок центрального теплового пункту – звертайтеся до нас!