1 Водоймище або свердловина.
2 Насос.
3 Гидроаккумулятор.
Каталог
За призначенням
За типом
За брендом
За типом
За призначенням
За брендом
За призначенням
За брендом
За типом
За брендом
За типом
За брендом
За типом
За призначенням
За брендом
За типом
За призначенням
За брендом
За типом
За призначенням
За брендом
За типом
За призначенням
За брендом
За типом
За призначенням
За брендом
Водяна однонасосна станція
Насосна станція з одним насосом – це комплекс пристроїв, до складу якого входить поверхневий насос з приєднаним до нього гідроакумулятором. Основне призначення – підйом води насосом з джерела з подальшим її споживанням вже з бака. Така схема роботи зручна, оскільки дозволяє зменшити кількість пусків насоса, що істотно збільшує термін служби обладнання. Це означає, що краще купити станцію, яка буде працювати без участі людини. У довгостроковій перспективі це заощадить Ваш час і гроші, в порівнянні з покупкою одного насоса. Розглянемо докладніше, як працює насосна станція (1 насос).
1 Водоймище або свердловина.
2 Насос.
3 Гидроаккумулятор.
Вода забирається з джерела (1) відцентровим або свердловинним насосом (2), після чого через металевий шланг надходить в гідроакумулятор (3). Крім цих пристроїв, в залежності від ціни, зазвичай в комплект входить зворотний клапан (для запобігання руху води в зворотній бік), реле тиску (для контролю за рівнем нагнітання рідини в пневмобаком), фільтр (для захисту частин насоса від абразивних частинок піску), манометр і пятіходовая муфта для приєднання. Більш детально про склад станції – нижче.
Насосна станція з одним насосом – краще рішення, якщо Вам необхідно подавати воду з відкритого водоймища, колодязя або водопроводу. Як правило, для цих цілей використовують поверхневі насоси – пристрої, здатні піднімати воду з глибини до 10 м. Така помпа розміщується над поверхнею дзеркала, в водойму ж опускається шланг, через який вода надходить в насос. Зазвичай для побутового застосування використовують насоси потужністю від 0,3 до 5 кВт (залежно від потреби замовника, а саме необхідний рівень напору і витрати рідини). В Україні вони застосовуються для забору води з свердловин і колодязів, систем водопостачання дачних ділянок, котеджів і будинків, а також систем поливу і пожежогасіння.
Гидроаккумулятор являє собою металевий бак (для побутових потреб зазвичай об’ємом 24-50 л), всередині якого встановлено мембрана з харчової гуми. Таким чином, рідина закачується насосом в бак, після чого водоразбор відбувається з вже накопиченого обсягу. Коли тиск в ємності з водою падає нижче заданого значення, відбувається автоматичне включення насоса, і рідина нагнітається до заданого тиску. Цей параметр відстежується спеціальним пристроєм – реле тиску. Насосні станції з одним насосом зазвичай поставляються в комплекті з цим приладом. Таке рішення дуже зручно і забезпечує роботу системи в автоматичному режимі, без участі людини. Ми допоможемо купити Вам станцію, яка не потребує постійного контролю і обслуговуванні.
Перевагами цих установок є:
енергозбереження, оскільки немає необхідності пуску насоса при кожному водорозборі: це дозволить знизити енергоспоживання, а також істотно продовжити ресурс роботи установки в цілому;
можливість подачі води навіть при відсутності електрики, безпосередньо з раніше накопиченого в баку обсягу води;
захист від перегріву і сухого ходу, а також автоматичний контроль параметрів роботи обладнання, завдяки зворотного клапана, реле тиску і манометром;
ціна побутової станції порівнянна з насосом, при цьому вона володіє великим функціоналом.
У даного обладнання є і недоліки. До них можна віднести шум насоса (при потужностях більше 3 кВт), тому насосна станція зазвичай розміщується в окремому приміщенні, підвалі чи далеко від житлових приміщень. Як видно, переваги повністю перекривають мінуси.