Новини
01.08.2021
Акумулятори теплової енергії
Акумулятори теплової енергії дозволяють запобігати втратам тепла в системах водо- і теплопостачання, а також накопичувати надлишкову теплову енергію. Ці пристрої можуть зберігати тепло (від 6-ти і більше доби, в залежності від зовнішніх умов), і поступово витрачати його на потреби споживання. Використання таких акумуляторів дозволяє одноразово віддавати великі обсяги теплової енергії, що не можуть робити звичайні обігрівальні котли.
Конструкційні особливості
Опалювальні системи з природною або примусовою циркуляцією рідини використовують тепловий накопичувач у вигляді баків з водою на 300-5000 л., Які знаходяться в спеціальній теплоізоляції. Його виготовляють у вигляді ємності (бака) висота якої в 3-5 разів більше його діаметра. Такий розрахунок теплового акумулятора забезпечують температурне розшарування води, що істотно підвищує ефективність застосування баків-акумуляторів для тепла. У ємності розміщуються по всій висоті спеціальні патрубки, які забезпечують подачу і відведення теплоносія, а також при необхідності можуть бути вмонтовані електричні Тени. Поверх ємності виконана ізоляція з термостійкого матеріалу з мінімальним коефіцієнтом теплопровідності. Завдяки цьому зменшуються втрати тепла, які відбуваються через стінки бака.
Акумулятор теплової енергії дозволяє ефективно використовувати різні види тепа, що генеруються різними джерелами енергії. Вони можуть накопичувати його в сонячні дні, або ж використовувати енергію електричного котла в нічний час, коли тариф на неї істотно менше. Тепловий акумулятор дає можливість найбільш оптимально узгоджувати процес генерування теплової енергії, і її використання за проектною потужністю, часу подачі і за температурними параметрами, наприклад при роботі з тепловим насосом.
Принцип роботи
При роботі теплогенератор віддає тепло в бак-теплоаккумулятор, таким чином, відбувається процес «зарядки». З такого акумулятора тепло витрачається по всій системі теплопостачання, забезпечуючи необхідну температуру в приміщеннях – цей цикл називають процесом «розрядки». Саме теплоакумулятори є серцем всієї комбінованої системи подачі тепла. Залежно від моделі такого обладнання до нього можна приєднувати:
- низькотемпературну апаратуру – газові конденсаційні котли, теплові насоси, сонячні колектори;
- високотемпературні системи – електричні, твердопаливні, також газові котли традиційної конструкції.
Використовуючи такий акумулятор енергії, можна досягати мінімумів витрат на опалення приміщень, при максимальній віддачі тепла і суттєвої економії коштів.
Дані системи активно застосовую в системах водо- чи теплопостачання заміських будинків, ресторанів, готелів або пансіонатів.
Інші новини
Всі статті