TermoProm

Новини

04.08.2021

Акумулююча ємність

Акумулююча ємність

Для того, щоб генератори тепломереж працювали більш ефективно, сучасні технології дозволяють використовувати акумулюючі ємності. Їх застосування – це суттєва економія коштів при необхідності підігріву води і опалення і збільшення ККД системи в цілому.

Принцип роботи

Бак-акумулятор – це резервуар, який накопичує певні обсяги теплової енергії. Циркуляційні процеси виконуються за допомогою теплового насоса. Далі при необхідності відбувається споживання цієї енергії для підігріву води та опалення приміщень. Особливість буферної ємності полягає в здатності утримувати задану температуру.

Існує кілька модифікацій теплоаккумулятора, ціна якого буде залежати від специфіки ємності:

  • розмір, обсяг;
  • становище – горизонтальне / вертикальне;
  • наявність термоізоляції і внутрішніх резервуарів;
  • чисельність змійовиків.

При будь-якій комплектації принцип роботи акумулюючої ємності не зміниться. Для того, щоб правильно вибрати теплозберігаючі ємність, краще звернутися до відповідних організацій, в яких проектувальники професійно прорахують необхідні параметри, спираючись в першу чергу на потужність установки.

Термоізоляція і матеріали

Виробництво теплових акумуляторів часто виконується із сталевого листа (чорного) або нержавіючої сталі. Внутрішнім захистом виступає емальоване або грунтове покриття.

Ті моделі резервуарів, які мають термоізоляцію вигляді утеплювача (90-100мм) значно підвищують ефективність його роботи, що не може не сказати на кінцевому результаті з оплати рахунків за енергоресурс – економія буде видна відразу.

Своє широке поширення акумулюючі ємності отримали при налагодженні роботи тепломереж у готельних комплексах різного рівня, ресторанах, торгових центрах та інших промислових і житлових будівель.

Застосування

ЕЛЕКТРОКОТЕЛ

Доцільність встановлення акумуляторної ємності в будинках, де застосовується електричний лічильник електроенергії полягає в відчутному скороченні витрат на оплату цих ресурсів. Тому як в нічний час, коли тарифи нижче, наповнення буферної ємності дозволить використовувати теплові ресурси (опалення та гаряча води) днем ​​значно дешевше.

ТВЕРДОПАЛИВНИЙ КОТЕЛ

Монтаж бак-акумулятора при твердопаливному котлі дозволяє зберігати надлишок теплових ресурсів, які виробляються котлом, тим самим дозволяючи розвантажити роботу теплогенератора. Більшість моделей теплоаккумуляторов здатні підтримувати опалювальну систему і забезпечити подачу тепла до 2-х діб (в зимовий час) навіть за умови відключення самого котла. У літній період така установка гарантує подачу гарячої води на протязі 5-и діб.

ГАЗОГЕНЕРАТОРНИЙ КОТЕЛ

Установка акумуляторного резервуара для опалювальної системи з наявністю газогенераторного котла має одну особливість. Виділяються при переробці ресурсів гази, утворюють в трубопроводі конденсат. Такий процес може бути причиною поломки котла. Для того, щоб уникнути цього, рекомендується використовувати циклічний режим роботи котла. Під час його зупинки накопичувальний резервуар буде віддавати тепло, забезпечуючи максимальний рівень корисної дії газового котла.