TermoProm

Новини

04.08.2021

Як працює бойлер непрямого нагріву

Як працює бойлер непрямого нагріву

Утеплений водогрійний бак, усередині якого встановлений теплообмінник-змійовик, називається бойлером непрямого нагріву (БКН). Він використовується для збільшення температури сантехнічної (побутовий) води за допомогою віддаленого джерела тепла, наприклад, твердопаливного котла. Традиційно його встановлюють на підлогу.

Деякі бойлери непрямого нагріву додатково оснащені Теном. Його раціонально використовувати влітку для обігріву води, коли не потрібно опалення. Також обігрівальний ТЕН можна включати під час пікового водоспоживання.

Пристрій бойлера

Прилад працює за простою схемою:

  1. Водонагрівач підключається до опалювальної системи.
  2. З джерела тепла надходить гарячий теплоносій в змійовик.
  3. За рахунок цього нагрівається вода в баку і поступає в точки водорозбору.

Якісна теплоізоляція дозволяє 5-6 годин зберігати високу температуру рідини у внутрішній ємності.

Принцип роботи

Водонагрівач підключають до 5 типам джерел тепла. Це можуть бути:

  • твердопаливний котел або камін. Водонагрівач підключається до первинного контуру котла. Нагрівання санітарної води (або технічна, призначена для миття рук і купання) відбувається тоді, коли теплоносій омивається у внутрішньому баку і віддає тепло. При досягненні бажаної температури котел і циркуляційний насос відключаються;
  • газовий або електричний обігрівач з тепловим насосом. Косвеннік може використовуватися в подібних системах. При цьому насос служить в окремих випадках допоміжним джерелом тепла в системах сонячного нагріву;
  • сонячний колектор. Енергія сонця служить джерелом нагрівання теплоносія системи опалення через допоміжний спіральний теплообмінник водонагрівача. У цьому випадку частина тепла витрачається на опалення в осінньо-весняні періоди року;
  • система «тепла підлога». В результаті наявності різних температурних зон всередині водонагрівача його можна безпосередньо підключити до контуру «теплої підлоги» без необхідності додатково використовувати буферну ємність.

Щоб температура води в трубах не знижувалася, до бойлера непрямого нагріву підключають контур рециркуляції. Завдяки цьому вона постійно рухається по колу, а в точках водорозбору при відкритті крана завжди тече гаряча вода. На ринку представлені моделі, які мають кілька вбудованих змійовиків. Такі прилади підключаються до 2 джерел тепла.

1

Види бойлерів непрямого нагріву

Косвеннік – це утеплений бойлер, в який вбудований теплообмінник (змійовик). Вони бувають горизонтальні і вертикальні. Для побутових цілей оптимально підійдуть прилади, бак яких розрахований на 80-100 літрів. Такі пристрої не мають виходу під рециркуляцию, але для такого невеликого обсягу вона і не потрібна.

Розглянемо більш докладно, які бувають типи бойлерів непрямого нагріву:

  • стандартний. Бак з змійовиком;
  • з Теном. Усередині вбудований додатковий дистанційний пульт елемент;
  • з двома змійовиками. Бойлери, які можна підключати до кількох теплових джерел. Вони також можуть бути підключені до системи «тепла підлога» для обігріву приміщення;
  • кожух в баку. Нагрівальний резервуар оточений завантажувальним контуром, який виготовлений з металу. У ньому не передбачений анод, оскільки бак виконаний з нержавіючої сталі;
  • комбінований. В одній внутрішньої ємності розташований і нагрівальний бак, і змійовик.

Залежно від моделі забір води може проводитися знизу, зверху або по задній стінці.

На що звернути увагу при виборі косвенніка?

Основний параметр – обсяг. Чим більше водоспоживання, тим габаритніший потрібно модель. Також слід звернути увагу на змійовик. Чим більше його площа, тим він буде потужнішим і вище швидкість нагріву. Таким чином, найважливішими факторами при виборі є:

  • обсяг – кількість «робочої» води. Оптимальний – від 100 л санітарної води або 200 л – загальний;
  • площа теплообміників. Спіральний завжди програє «баків»;
  • швидкість нагріву води. Вона залежить від температури підводить води (близько 80 ° С) і водоспоживання;
  • продуктивність. Ця кількість води, яке нагрівається і виходить з бойлера в годину. Оптимальний показник – 700-1000 л / год;
  • матеріал, з якого виготовлений внутрішній бак. Самий підходящий варіант – нержавіюча сталь, але найчастіше зустрічається чавун, покритий емаллю.

Щоб правильно підібрати літраж, необхідно враховувати потужність опалювальної системи. Розглянемо на прикладі: якщо обсяг бойлера непрямого нагріву 120-150 л, котел повинен бути від 23 кВт потужністю. Якщо ємність водонагрівача розрахована на 200 л, отже, джерело тепла – на 33 кВт.

2

Важливо! Потужність змійовика не повинна перевищувати потужність опалювальної системи.

Бойлер непрямого нагріву: основні «плюси» і «мінуси»

Найнадійніші, довговічні і практичні моделі – бак в баку. Вони оснащені внутрішньої ємністю з нержавіючої сталі, якій не страшні перепади температури, корозія та інші проблеми. Вони найкращі в плані ефективності нагріву води, оскільки у них найбільша площа теплообміну в порівнянні з моделями, всередині яких змійовик. Крім того, у них мінімально гідравлічний опір.

Мінусом, який зупиняє покупців, може стати ціна. Однак, варто пам’ятати, що скупий платить двічі. Тому купуючи бойлер на 5-10 років, не ризикуйте. Краще замовити надійний і якісний бак і правильно його встановити, ніж через кілька років знову повернутися до питання нагріву і водозабезпечення.

Важливо! Усередині бака постійно відбувається електроліз. В результаті нього окислюється метал, з якого виготовлений ТЕН, можуть руйнуватися стінки бака, утворюватися шар накипу. Щоб цього не сталося, всередині приладу виробник встановлює магнієвий, рідше титановий, анод. Він компенсує надмірність потенціалів і запобігає процесам окислення. Згодом ці аноди витрачаються, тому регулярно (в залежності від розміру і ступеня експлуатації пристрою), раз на рік або в 5 років, необхідно перевіряти стан анода. При його відсутності встановіть новий.

Переваги установки

Чому саме косвеннік? Основні переваги:

  • економічно. Водонагрівач можна використовувати і для опалення, і для нагріву води;
  • комфортно. Нагрівання відбувається швидко і у великих обсягах;
  • практично. Кілька точок водорозбору можуть працювати паралельно.

Використовуючи опалювальний контур для обігріву санітарної води, користувач економить значні кошти. Йому не потрібно витрачатися на електроенергію, яка з кожним роком дорожчає в ціні.

Як підключити бойлер?

Основа безпроблемної експлуатації – грамотна установка бойлера непрямого нагріву. Зазвичай для цієї мети наймають фахівців, які продають подібне обладнання. Якщо ви вирішили виконати всю процедуру самостійно, пропонуємо інструкцію, яка спростить процес:

  1. До гарячого колектора необхідно встановити кран.
  2. Монтуємо насос і зворотний клапан.
  3. Підключаємо трубу до верхнього висновку змійовика.
  4. Нижній клапан теплообмінника ми приєднуємо до колектора обратки.

Дана схема застосовується для бойлерів від 200 л і більше, який постачає воду 2-3 точки водорозбору одночасно. Як правило, в таких приладах передбачено отвір для установки погружного термостата. Його монтують в розрив з насосом, що працює на його завантаження.

Для забезпечення безпеки і правильної експлуатації пристрою необхідно встановити розширювальний бак і гідроакумулятор.

Крім того, при підключенні бойлера варто передбачити дренажний клапан для бака і такий же для змійовика. Ці незначні, на перший погляд, деталі допоможуть уникнути великої кількості проблем у випадку, коли знадобиться перемістити прилад на інше місце або почистити в ньому накип. Відкривши клапан, можна на 10-20 хвилин злити всю воду, а не виливати 200-300 л на підлогу.3

Важливі нюанси при підключенні

Важливо врахувати, що в бойлер закачується вода, температура якої вище 60 ° С. Тільки при таких умовах знищуються бактерії Legionella. Але це опікова температура для людини. Щоб запобігти її виливання і можливі травми у споживача даного обладнання, необхідно встановити термостатичний клапан.

Це елемент захисту, який забезпечує постійну температуру води. Суть його роботи полягає в наступному:

  • холодна вода надходить в нього;
  • всередині перемішується з гарячою;
  • надходить в бойлер з температурою 60-65 ° С.

Заливати в бойлер воду, температура якої нижче 60 ° С, економічно недоцільно.

Не меншої уваги потребує якість води. Чим більше в ній зважених часток і забруднень, тим швидше буде утворюватися накип усередині приладу. Щоб збільшити термін експлуатації, необхідно вжити всіх можливих заходів, щоб в бойлер надходила чиста, знезаражена вода.

Ще один обов’язковий елемент – розширювальний бак для холодної води. Він призначений для збору «зайвої рідини». Розглянемо доцільність його використання на прикладі. Нам потрібно нагріти бак об’ємом 300 л. При його повному заповненні і нагріванні до температури в 60-65 ° С в ємності утворюється 312-320 л. Щоб запобігти деформації і пошкодження бойлера, встановлюють розширювальний бак. Він компенсує надмірну обсяг і наповнюється «зайвої» водою. Його розмір визначають виходячи з робочих параметрів. Бак повинен забирати не менше 10% від загального обсягу.

Заключний етап, на який потрібно звернути увагу при установці бойлера непрямого нагріву та іншого обладнання в котельні – труби. Фахівці рекомендують вибирати вироби з металу: оцинкована сталь, спеціальні нержавіючі сплави, мідь. вони:

  • мають привабливий естетичний вигляд;
  • надійніше і довговічніше пластику;
  • вигідні з економічної сторони;
  • забезпечують високотемпературну завантаження бойлера непрямого нагріву.

Використання труб з металу дозволяє обладнати котельню або інше приміщення, де розташований водонагрівач, в єдиному стилі.

Де купити бойлер непрямого нагріву в Україні?

Бойлер непрямого нагріву можна купити в спеціалізованих стаціонарних магазинах і в режимі онлайн. ТОВ НВП «Термопром» надає професійне обладнання від провідних європейських і вітчизняних виробників. Крім великого асортименту приладів, ми пропонуємо широкий перелік послуг: проектування, установку, демонтаж.

Купити бойлер непрямого нагріву можна для домашнього використання і для бізнесу.